W ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020 Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) po raz kolejny, na podstawie ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowych w perspektywie finansowej 2014-2020, ogłosiła konkurs na dofinansowanie projektów w ramach Działania 2.3 „Proinnowacyjne usługi dla przedsiębiorstw”, Poddziałania 2.3.4. „Ochrona własności przemysłowej”.
Wnioski można składać jedynie w wersji elektronicznej, w Generatorze Wniosków, za pośrednictwem strony internetowej http://lsi1420.parp.gov.pl/home, w terminie od 18.07.2016 r. do 20.01.2017 r. Konkurs podzielony jest na etapy – każdy etap polega na naborze wniosków w danym miesiącu kalendarzowym, ich ocenę oraz opublikowanie listy ocenionych projektów wraz z przyznanymi ocenami, z wyróżnieniem projektów wybranych do dofinansowania.
Dofinansowanie obejmuje projekty dotyczące uzyskania ochrony prawa własności na poziomie krajowym, regionalnym, unijnym, a także międzynarodowym, lecz z wyłączeniem zgłoszenia w celu uzyskania ochrony i jej realizacji wyłącznie na terytorium Polski.
Dofinansowanie będzie można uzyskać na:
1. uzyskanie prawa ochrony własności przemysłowej (praw ochronnych na wzory użytkowe, praw z rejestracji wzorów przemysłowych, patentów);
2. realizację ochrony prawa własności przemysłowej, tj. gdy wnioskodawca w toczącym się postępowaniu występuje w roli broniącego posiadanych praw; postępowania te muszą dotyczyć: unieważnienia lub stwierdzenia wygaśnięcia.
Dofinansowanie przeznaczone jest dla:
a) mikroprzedsiębiorców – przedsiębiorstw, które zatrudniają mniej niż 10 pracowników i których roczny obrót lub roczna suma bilansowa nie przekracza 10 mln EUR;
b) małych przedsiębiorców – przedsiębiorstw, które zatrudniają mniej niż 50 pracowników i których roczny obrót lub suma bilansowa nie przekracza 10 milinów EUR;
c) średnich przedsiębiorców – przedsiębiorstw, które zatrudniają mniej niż 250 pracowników i których roczny obrót nie przekracza 50 milionów EUR, lub roczna suma bilansowa nie przekracza 43 milionów EUR.
Projekty powinny być o wartości od 10 000 zł do 1 000 000 zł, przy czym maksymalne dofinansowanie wynosi 50 % wartości kosztów kwalifikowalnych.
Jako kancelaria – RKKW Kwaśnicki Wróbel & Partnerzy sp. p. – oferujemy usługi związane ze składaniem wniosku o ww. dofinansowanie w zakresie przygotowania dokumentacji zgłoszeniowej wynalazku, wzoru użytkowego lub wzoru przemysłowego i reprezentacji przed organem ochrony własności przemysłowej w postępowaniu zgłoszeniowym, a także w zakresie prowadzenia postępowania mającego na celu realizację ochrony własności przemysłowej.